Biroul unui profesor din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca a fost percheziționat, sâmbătă, în urma organizării unei acțiuni de flagrant în timpul căreia acesta a primit 450 euro, cu titlu de mită, de la mai mulți studenți.
Două percheziţii au avut loc, sâmbătă, la Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca şi la locuinţa unui cadru didactic, după ce acesta ar fi fost prins în flagrant, în timpul examenelor de restanţă, când lua mită de la studenţi pentru a-i promova, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Surse judiciare au declarat pentru MEDIAFAX că două percheziţii au loc, sâmbătă, în biroul unui cadru didactic de la Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca şi la locuinţa acestuia, după o acţiune de flagrant in timpul căreia profesorul ar fi primit 450 de euro mită de la mai mulţi studenţi pentru a-i trece examenele din sesiunea de restanţe.
Aceleaişi surse susţin că profesorul a fost prins în flagrant chiar în timpul examenelor de restanţă.
Studenţii i-ar fi dat acestuia câte 50 de euro pentru a promova examenul.
Rectorul UTCN, Vasile Ţopa, a declarat, pentru MEDIAFAX, că după ce se vor primi informaţii oficiale se vor lua măsurile legale.
Descoperă mai multe la Someșeanul.ro
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.