Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Programul turului Seriei V a Ligii a III-a. Vezi cu cine joaca Unirea Dej

0 29

someseanul-amical CFR Cluj - Unirea Dej (10)

Oficialii Federatiei Romane de Fotbal au tras la sorti programul noului campionat de Liga a III-a. Seria V ava avea parte de 12 echipe, in fiecare runda urmand a se disputa cate 6 meciuri.

SERIA A 5-A: CS Oşorhei, ACS Şoimii Pâncota, FC Unirea Dej, CS FC Zalău, AFC Arieşul 1907 Turda (fostă FC Seso Câmpia Turzii), CS Naţional Sebiş, CS Sănătatea Servicii Publice Cluj, FC Maramureş Universitar Baia Mare, CSO Cugir, CS Ineu, CS Unirea Jucu şi FCM Baia Mare
*Iniţial aici a fost băgată Europa Alba Iulia, dar a fost înlocuită cu FC Maramureş U Baia Mare

Iată programul complet al turului Seriei V a Ligii a III-a:

Etapa 1    
FC Oşorhei – CSO Cugir
Unirea Jucu – Unirea Dej
FCM Baia Mare – Seso Câmpia Turzii
Şoimii Pâncota – FC Maramureş
Sănătatea Cluj – Naţional Sebiş
CS Ineu – FC Zalău

Etapa 2        
Unirea Dej – FC Oşorhei
Seso Câmpia Turzii – Unirea Jucu
FC Maramureş – FCM Baia Mare
Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota
FC Zalău – Sănătatea Cluj
CSO Cugir – CS Ineu

Etapa 3
Unirea Dej – CSO Cugir
FC Oşorhei – Seso Câmpia Turzii
Unirea Jucu – FC Maramureş
FCM Baia Mare – Naţional Sebiş
Şoimii Pâncota – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Ineu

Etapa 4
Seso Câmpia Turzii – Unirea Dej
FC Maramureş – FC Oşorhei
Naţional Sebiş – Unirea Jucu
FC Zalău – FCM Baia Mare
CS Ineu – Şoimii Pâncota
CSO Cugir – Sănătatea Cluj

Etapa 5
Seso Câmpia Turzii – CSO Cugir
Unirea Dej – FC Maramureş
FC Oşorhei – Naţional Sebiş
Unirea Jucu – FC Zalău
FCM Baia Mare – CS Ineu
Şoimii Pâncota – Sănătatea Cluj

Etapa 6
FC Maramureş – Seso Câmpia Turzii
Naţional Sebiş – Unirea Dej
FC Zalău – FC Oşorhei
CS Ineu – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare
Şoimii Pâncota – CSO Cugir

Etapa 7
CSO Cugir – FC Maramureş
Seso Câmpia Turzii – Naţional Sebiş
Unirea Dej – FC Zalău
FC Oşorhei – CS Ineu
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
FCM Baia Mare – Şoimii Pâncota

Etapa 8
Naţional Sebiş – FC Maramureş
FC Zalău – Seso Câmpia Turzii
CS Ineu – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – FC Oşorhei
Şoimii Pâncota – Unirea Jucu
FCM Baia Mare – CSO Cugir

Etapa 9
CSO Cugir – Naţional Sebiş
FC Maramureş – FC Zalău
Seso Câmpia Turzii – CS Ineu
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
FC Oşorhei – Şoimii Pâncota
Unirea Jucu – FCM Baia Mare

Etapa 10
FC Zalău – Naţional Sebiş
CS Ineu – FC Maramureş
Sănătatea Cluj – Seso Câmpia Turzii
Şoimii Pâncota – Unirea Dej
FCM Baia Mare – FC Oşorhei
Unirea Jucu – CSO Cugir

Etapa 11
FC Oşorhei – Unirea Jucu
Unirea Dej – FCM Baia Mare
Seso Câmpia Turzii – Şoimii Pâncota
FC Maramureş – Sănătatea Cluj
Naţional Sebiş – CS Ineu
CSO Cugir – FC Zalău

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.