Remiză pentru Gloria Bistrița la debutul în Liga a II-a

0 25

CUPA ROMANIEI - GLORIA BISTRITA - STEAUA BUCURESTI

Gloria Bistrița a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată în deplasare la Craiova în prima etapă a noului sezon din Liga a II-a.

În meciul de pe stadionul Ion Oblemenco, gazdele au deschis scorul prin Ivan Dragicevic în minutul 26 al primei reprize. Oltenii au fost egalați însă imediat după pauza meciului, Budăcan marcând pentru Gloria Bistrița în minutul 49.

Echipele de start:

CS U Craiova: Brac – Cârjă, Fl. Pătraşcu, Ljubinkovici, I. Stanciu – Ad. Ionescu – Dragalina, Opriţa, Dragu, Sin – Dragicevici. Antrenor: Erik Lincar

Gloria Bistriţa: Albuţ – Ţîrcă, Hlinca, D. Matei, Polgar – Feher, Mărginean – M. Chițu, Antonache, Budăcan – Curtuiuș. Antrenor: Cristi Coroian.

În etapa următoare, Gloria Bistrița va juca pe teren propriu în compania celor de la Minerul Motru, care în această primă etapă au învins cu 4-0 pe CS Mioveni.