Remiză pentru U Cluj în fața celor de la Năvodari

0 30

Universitatea Cluj - CFR Cluj - fotbal-Liga1 (10)

Universitatea Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida jucată vineri, pe teren propriu, cu Săgeata Năvodari.

Scorul a fost deschis de oaspeți în minutul 6, Dinu marcând din penalty pentru Năvodari. U Cluj a reușit să revină abia după pauză, când Szilagyi a restabilit egalitatea pentru ardeleni (’52).

Universitatea Cluj: Veselovsky – Takacs, Szilagyi, Abrudan, Mendy – Bucşă – Rilke, Cristocea (Balde ’75), Târnăcop, Borza (Dedu ’86) – Ene (Lemnaru ’54). Antrenor: Ionel Ganea

Săgeata Năvodari: Panagopoulos – Peteleu, Mera, Munteanu, Filip – Vezan (Muzac ’67), N’Doye – Florean, V. Dinu (Lupu ’84), Tigoianu (Sorian ’54) – M. Roman. Antrenor: Tibor Selymes.