Sănătatea Cluj s-a impus cu 2-0 în faţa Unirii Dej. Vezi celelalte rezultate

0 27

Unirea Dej FC Zalau fotbal- (7)

Sănătatea Cluj a reuşit să câştige cu scorul de 2-0 întâlnirea din această după-amiază cu Unirea Dej. Partida, disputată pe stadionul „viruşilor verzi”, a contat pentru etapa a XX-a a seriei a V-a din Liga a III-a.

Gazdele au deschis scorul chiar înaintea finalului primei reprize, reuşita „viruşilor verzi” aparţinându-i lui Gaşpar (’43). Scorul final a fost stabilit cu 15 minute înainte de expirarea timpului regulamentar de joc, când Ceaca a înscris pentru 2-0 şi a închis tabela.

Celelalte rezultate ale etapei sunt: Naţional Sebiş – Metalurgistul Cugir 1-2, FCM Baia Mare – Unirea Jucu 2-1 şi Şoimii Pâncota – CS Oşorhei 3-2. CS Ineu – FC Arieşul 1907 Turda se joacă mâine de la ora 15, în timp ce FC Zalău stă runda aceasta.