Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Sportivi dejeni, medaliați la Cupa ”Samus” la karate WUKF

0 69

Sâmbătă 8 decembrie 2018, a avut loc la Sala Sporturilor din Dej, ediția a III-a a Cupei Samus la Karate WUKF.

Concursul a fost organizat de către CS Budokan Ryu sub egida Federației Române de Karate WUKF și a fost dedicat sportivilor cu vârste cuprinse între 6 și 17 ani, care au concurat la probe de kihon, kata și kumite, pe vârstă și nivel de pregătire, atât la individual cât și pe echipe.

Chiar dacă a fost programat pe final de an compețional și calendaristic, după un program încărcat pentru majoritatea cluburilor și sportivilor din federație, concursul a reușit să adune un număr de 208 sportivi din 17 cluburi din țară.

Sportivii Budokan Ryu au reușit să obțină mai multe medalii la această competiție, atât la echipe cât și la individual, toate rezultatele fiind obținute la probe de kumite (luptă).

Mai jos vă detaliem sportivii care au reușit să pășească pe podium:

MEDALII DE AUR: (14)
INDIVIDUAL
Campan Dan – kumite individual masculin 12 ani
Nemeti Madalina – kumite individual feminin 11 ani
Panescu Alexandru – kumite individual masculin 15-17 ani
Pop Iulia – kumite individual feminin 15-17 ani
Rus Rares Bogdan – kumite individual masculin 8 ani
Varan Darius – kumite individual masculin 13-14 ani
ECHIPE
Luca Alisa, Tamas Lavinia, Bozga Bianca –  kumite echipe feminin 7-8 ani
Sfechis Alisia, Pop Ana Maria, Muresan Petra – kumite echipe  feminin 9-10 ani
Pop Sergiu, Chereches Tudor, Szekely Markus – kumite echipe masculin 9-10 ani
Nemeti Madalina, Costea Alexia, Chit Bianca – kumite echipe feminin 11-12 ani
Danga Denis, Cimpan Dan, Varan Darius – kumite echipe masculin 13-14 ani shobu sanbon
Danga Denis, Cimpan Dan, Varan Darius – kumite echipe masculin 13-14 ani rotativ
Panescu Alexandru, Gocan Claudiu, Varan Darius – kumite echipe masculin 15-17 ani shobu sanbon
Panescu Alexandru, Gocan Claudiu, Varan Darius – kumite echipe masculin 15-17 ani rotativ
MEDALII DE ARGINT: (7)
INDIVIDUAL
Bozga Bianca – kumite individual feminin 7 ani
Costea Alexia – kumite individual feminin 12 ani
Lungoci Adrian – kumite individual masculin 7 ani
Maier Daniel – kumite individual masculin 11 ani
ECHIPE
Rus Bogdan, Lungoci Adrian, Sandru Ciprian – kumite echipe masculin 7-8 ani
Bonta Maria, Galben Florina, Chereches Ilinca – kumite echipe feminin 7-8 ani
Maier Daniel, Cimpan Dan, Szekely Markus – kumite echipe masculin 11-12 ani
MEDALII DE BRONZ: (9)
INDIVIDUAL
Bonta Maria – kumite individual feminin 9 ani
Chereches Ilinca – kumite individual feminin 7 ani
Chit Bianca – kumite individual feminin 11 ani
Danga Denis – kumite individual masculin 13-14 ani
Luca Alisa – kumite individual feminin 8 ani
Szekely Markus – kumite individual masculin 10 ani
Tamas Lavinia – kumite individual feminin 7 ani
ECHIPE
Szekely Mila, Cozma Andrei, Teglas Bogdan – kumite echipe masculin 7-8 ani
Onofrei Eduard, Buda Andrei, Tanasa Alexandru – kumite echipe masculin 7-8 ani.

Primește notificări în timp real pe dispozitivul tău, abonează-te acum.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More