Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

”Trofeul campionilor” în weekend la Dej – Program

1 24

trofeul campionilor - Dej

Clubul de fotbal Unirea Dej organizează la finalul acestei săptămâni ”Trofeul campionilor” o competiție de mini-fotbal la care participă 16 echipe din 7 localități.

Competiția se află la prima ediție și se va desfășura pe stadionul municipal Dej. Terenul de joc este împărțit în două terenuri mai mici, pe care se vor juca simultan meciuri.

”Trofeul campionilor” debutează vineri de la ora 17, cu primele meciuri din faza grupelor, pentru ca sâmbătă și duminică să se desfășoare meciurile eliminatorii. Duminică este și ziua meciurilor finale și a festivității de premiere.

CONFIGURATIA GRUPELOR

 

  GRUPA      A                                                    GRUPA      B

 

F.C UNIREA DEJ                                                              U. CLUJ NAPOCA  ALB

U. CLUJ NAPOCA NEGRU                                              ARSENAL BISTRITA

C.S ATLETIC GURGHIU   2                                            ARMENOPOLIS GHERLA

C.S ZLATNA                                                                      MECSOM DEJ

 

   GRUPA     C                                                                       GRUPA     D

LUCEAFARUL CLUJ    1                                                    F.C ZALAU

U. CLUJ NAPOCA ROSU                                                   LUCEAFARUL CLUJ 2

PLIMOB SIGHET                                                                ATLETIC GURGHIU 1

UNIREA  BARCA                                                                C. S UNITED SPORT CLUJ

 

 

                             PROGRAM DESFASURARE TURNEU

                                      TROFEUL CAMPIONILOR

 

VINERI  14.06.2013

 

De la ora 12  – 16    – sosirea echipelor la complexul sportiv Unirea Dej, Str N. Titulescu nr. 16A

 

TEREN 1                                                                                         TEREN 2

 

UNIREA DEJ – CS ZLATNA          –   17.00  –      LUCEAFARUL1-UNIREA BARCA

U.CLUJ ALB- MECSOM DEJ         –   17.40  –       F.C ZALAU – UNITED SPORT

U CLUJ NEGRU – AT.GURGHIU   –  18.20  –      U CLUJ ROSU- PLIMOB SIGHET

ARMENOPOLIS G.-ARSENAL B.   –  19.00  –      LUCEAFARUL 2 – AT. GURGHIU1

 

Pentru echipele cu cazare  si masa inclusa  CINA se serveste incepind cu orele 19.50

 

SAMBATA  15.06.2013

Pentru echipele cu cazare si masa  inclusa  Mic Dejun  07.45 – 08.30

TEREN 1                                                                                          TEREN 2

 

ATL. GURGHIU 2-UNIREA DEJ        – 08.30   –     PLIMOB S. – LUCEAFARUL 1

ARSENAL B. – MECSOM DEJ           –  09.10  –     AT. GURGHIU 1- FC.ZALAU

CS ZLATNA – U.CLUJ NEGRU         –  09.50  –     U CLUJ ROSU- UNIREA BARCA

ARMENOPOLIS G.- U.CLUJ ALB     –  10.30  –     LUCEAFARUL2 –UNITED SPORT

AT.GURGHIU2 – CS ZLATNA           –  11.10  –     UNIREA BARCA- PLIMOB SIGH.

MESCOM DEJ- ARMENOPOLIS G.   –  11.40  –    UNITED SPORT – AT. GURGHIU1

 

Pauza de odihna pina la ora 16.00

Pentu echipele cu cazare si masa inclusa Prinz  12.30-13.30

TEREN 1                                                                          TEREN  2

 

UNIREA DEJ – U CLUJ NEGRU     – 16.00  –        U CLUJ ROSU – LUCEAFARUL 1

ARSENAL B. – U. CLUJ ALB          –  16.40 –        LUCEAFARUL 2 – F.C ZALAU

 

La finalul jocurilor din grupa se intocmeste clasamentul echipelor in fiecare grupa urmind ca primele dou clasate din fiecare grupa sa joace partide pentru locurile 1-8 , cele clasate pe lcul 3 in grupa vor disputa jocuri pentru locurile 9-12 , iar cele clasate pe locul 4 in grupa vor disputa jocuri pentru locul 13-16.

 

TEREN 1                                                                          TEREN  2

JOC 1                                                                                 JOC 2

LOC 4 GR.A – LOC 4 GR. B              -17.20  –            LOC 4 GR. C  – LOC 4 GR . D

JOC 3                                                                                 JOC 4

LOC 3 GR. A – LOC 3 GR.B               – 18 .00-           LOC 3 GR. C  – LOC 3 GR. D

JOC 5                                                                                  JOC 6

LOC 1 GR. A – LOC 2 GR. B              – 18.40 –           LOC 1 GR. C  –  LOC 2 GR . D

JOC 7                                                                                  JOC 8

LOC 2 GR. A – LOC 1 GR. B               – 19.20  –         LOC 2 GR. C – LOC 1 GR . D

 

Pentru echipele cu cazare si masa inclusa  CINA se serveste incepind cu orele 19.50

 

DUMINICA 16.06.2013

Pentru echipele cu cazare si masa inclusa MIC DEJUN la 07.45 – 08.30

TEREN  1                                                                      TEREN  2

JOC LOCURILE 13 -14                 –   08.30  –             JOC  LOCURILE 15 – 16

JOC PENTRU LOC. 9-10               –   09.10  –             JOC PENTRU LOC 11-12

CIST. JOC5 – CIST. JOC 6             –  09.50  –              CIST. JOC 7 – CIST . JOC 8

INV. JOC 5 – INV . JOC 6              –  10.30   –             INV. JOC 7  – INV. JOC 8

JOC PENTRU LOCURILE 7-8       –   11.10  –             JOC PENTRU LOCURILE  5- 6

 

FINALA MARE                             –  11.50  –                                    FINALA MICA

 

  FESTIVITATE PREMIERE           12.30

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.