Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

”Trofeul campionilor” la Dej – Ziua 1 – FOTO/VIDEO

0 36

Trofeul campionilor la Dej ziua 1 (1)

În această dimineață a debutat pe Stadionul Municipal Dej cea de-a doua ediție a turneului de mini-fotbal ”Trofeul Campionilor”. La competiție participă 12 echipe din toată țara.

Echipele au fost împărțite în trei grupe. În prima grupa s-au aflat FC Unirea Dej, FC Gloria Bistrița, Someșul Satu Mare și CS Ardealul Cluj-Napoca, în cea de-a doua CFR 1907 Cluj-Napoca, Arsenal Bistrița, Viitorul Cluj și Best Kids Reghin, iar grupa ”C” a fost rezervată echipelor CS Plimob Sighet, LPS Bistrița, FC Unirea 2 Dej și Mecsom Dej.

Primele 10 meciuri s-au disputat dimineață, iar următoarele 8 după pauza de masă. Terenul de joc a fost împărțit în două terenuri mai mici, pe care se s-au jucat simultan meciuri.

T1 :     09 :30    F.C. UNIREA DEJ  – F.C. GLORIA BISTRITA    8-2

T2 :     09 :30    ARSENAL  BISTRITA –  VIITORUL CLUJ         2-0

T1 :     10:15     MECSOM  DEJ  –   LUCEAFARUL CLUJ            0-3

T2 :     10 :15    C.F.R. CLUJ    –   BEST  KIDS   REGHIN             6-1

T1 :     11 :00    SOMESUL  SATU MARE   –   ARDEALUL  CLUJ   3-0            

T2 :     11 :00    L.P.S. BISTRTA  –   PLIMOB  SIGHET                 7-4

T1 :     11 :45    ARSENAL BISTRITA –  BEST  KIDS REGHIN   2-2                                                                     

T2 :     11 :45    VIITORUL CLUJ –  C.F.R CLUJ                            2-2

T1 :     12 :30    ARDEALUL CLUJ –  F.C. UNIREA DEJ               0-3

T2 :     12 :30    SOMESUL  SATU  MARE  – F.C. GLORIA BISTRITA  1-3

T1 :   15 :00   L.P.S.  BISTRITA –  LUCEAFARUL CLUJ          9-0

T2 :   15 :00    PLIMOB  SIGHET – MECSOM  DEJ                  12-0

T1 :   15 :45    C.F.R. CLUJ   –  ARSENAL BISTRITA               2-2

T2 :   15 :45    BEST KIDS  REGHIN –  VIITORUL CLUJ         4-1

T1:    16:30     ARDEALU  CLUJ –  F.C. GLORIA BISTRITA   0-3

T2 :   16 :30    LUCEAFARUL CLIJ –  PLIMOB  SIGHET         9-1

T1 :   17 :20    F.C. UNIREA DEJ    –  SOMESUL SATU MARE    4-0

T2 :   17 :20    L.P.S. BISTRITA   –  MECSOM DEJ                    14-0

PROGRAMUL DE DUMINICĂ:

MECI  I      –   T1 :     09 :00    BEST  KIDS REGHIN – UNIREA 2  DEJ

MECI  II     –  T2 :      09 :00   MECSOM – sta

MECI  III    –  T1 :     09:45     C.F.R. CLUJ – SOMESUL S.M.

MECI  IV    –  T2 :     09 :45    F.C.  UNIREA  DEJ – VIITORUL CLUJ

MECI  V     –  T1 :     10:30     ARSENAL B. – PLIMOB SIGHET

MECI VI    –   T2 :     10 :30    L.P.S. BISTRITA  –  GLORIA  BISTRITA

MECI VII   –   T1 :    11 :15    MECSOM  DEJ –  BEST  KIDS REGHIN

MECI VIII –   T2 :     11 :15    UNIREA 2 DEJ  – sta

MECI IX    –   T1 :     12 :00    CAST. MECI  V  –  CAST. MECI   VI

MECI X     –   T2 :     12 :00   CAST. MECI  III  –  CAST. MECI    IV

MECI  XI   –   T 1:     12 :40    INV. MECI V     –    INV. MECI VI

MECI  XII  –   T2:      12 :40   INV. MECI  III –   INV. MECI  IV

PAUZA  DE  MASA                                                                                                                                                           

MECI  XIII  –  T1 :   15 :00    BEST  KIDS  REGHIN  –  sta

MECI XIV   –  T2 :   15 :00    UNIREA 2  DEJ –   MECSOM  DEJ

MECI XV    –   T1 :   15 :45    INV. MECI  XI –  INV.  MECI  XII

MECI  XVI  –  T2 :    15 :45    CAST. MECI  IX – CAST. MECI  X

T1:    16:30  –        FINALA  MICA     

T2 :   16 :30 –        FINALA MARE

17 :30    FESTIVITATEA   DE    PREMIERE     

Vezi cum a fost anul trecut, la prima ediție, la ”Trofeul Campionilor”.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.