Un nou eșec pentru Unirea Dej, în deplasare la Galați

0 39

CS Unirea Dej a pierdut cu 3-0 partida disputată miercuri la Galați, în cadrul etapei a 10-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Primul set al meciului a fost unul mai echilibrat, fiind câștigat de Arcada cu 25-21. Gazdele au luat și setul al doilea, cu 25-19, pentru ca în ultima rundă gălățenii să se impună lejer cu 25-17.

Pentru Unirea Dej urmează meciul din cadrul etapei a 11, cu SCMU Craiova. Partida trebuia să se dispute în Sala Sporturilor din Dej, însă se va juca în deplasare, la Craiova, vineri de la ora 18.

Rezultatele etapei a 10-a:

Steaua București – CSM București 3:0 (25:17, 27:25, 25:16)
Arcada Galați – Unirea Dej 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)
SCM U. Craiova – Știința Bacău 3:2 (25:22, 23:25, 25:16, 23:25, 15:13)
Știința Explorări Baia Mare – VCM LPS Piatra Neamț 3:0 (25:13, 25:21, 25:23)
ACS Volei Municipal Zalău – Volei Club Banatul Caransebeș 3:0 (25:16, 25:18, 25:15)
Tricolorul LMV Ploiești – Universitatea Cluj 3:0 (25:23, 25:16, 25:10)