Un nou eșec pentru Unirea Dej în deplasare

0 20

CS Unirea Dej a avut programată sâmbătă partida din cadrul etapei a 15-a a Diviziei A1 la volei masculin, meciul disputându-se în deplasare la Zalău.

Dejenii au fost surclasați la toate capitolele de fosta campioană a României, cedând în primul set cu 25-16. În setul al doilea, Volei Municipal Zalău s-a impus cu 25-20, cu același scor încheindu-se și ultimul set al meciului.

Pentru Unirea Dej urmează o nouă partidă dificilă, săptămâna viitoare pe teren propriu. Adversara dejenilor în meciul din etapa a 16-a va fi Tricolorul Ploiești, meciul fiind programat sâmbătă, 13 februarie, în Sala Sporturilor din Dej.