Unirea Dej a fost învinsă la limită în deplasare la Turda

0 19

someseanul-Ariesul Turda - Unirea Dej play-out-7

FC Unirea Dej a înregistrat un nou eșec în acest retur de campionat al Ligii a III-a, fiind învinsă în ultimele minute de joc de către Arieșul Turda, scor 1-0, într-un meci din etapa 19.

Dejenii au rezistat în fața ofensivei gazdelor doar până în minutul 89, când David a înscris singurul gol al întâlnirii de la Turda, după o fază în care jucătorii Unirii au reclamat un fault în atac, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Arieșul a dominat ostilitățile, mai ales după eliminarea lui Bud în a doua repriză, în minutul 55 pentru cumul de cartonașe galbene, astfel că elevii lui Gică Barbu nu au mai avut tăria pe final să reziste. Asta deși și gazdele au avut un jucător eliminat direct cu cartonaș roșu în minutul 80.