Unirea Dej a pierdut cu liderul seriei, scor 0-2

0 19

FOTBAL Unirea Dej - Unirea Jucu (8)Clubul de fotbal Unirea Dej a pierdut cu scorul de 2-0 întâlnirea de pe teren propriu cu Naţional Sebiş.

Partida, care a fost găzduită de Stadionul Municipal Dej, a contat pentru etapa a XVII-a a Ligii a III-a. La Dej s-a deplasat liderul seriei a V-a, Naţional Sebiş. După o primă repriză încheiată la egalitate, oaspeţii au turat motoarele şi au reuşit să deschidă scorul prin Blănaru în minutul 64. Din păcate pentru unirişti, după numai câteva minute, acelaşi fotbalist de la Sebiş, Blănaru, a dublat avantajul formaţiei sale.

La finalul celor 90 de minute, tabela de marcaj a indicat Unirea Dej 0-2 Naţional Sebiş.