Unirea Dej a pierdut la Jucu și rămâne pe ultimul loc

1 22

FOTBAL Unirea Dej - Unirea Jucu (3)

FC Unirea Dej a pierdut, ieri, cu scorul de 2-1 întâlnirea din deplasare cu Unirea Jucu. Meciul a contat pentru etapa a 7-a a play-out-ului seriei a V-a din Liga a III-a.

V. Pop a reușit să deschidă scorul pentru gazde, în minutul 37, pentru ca Stan să majoreze diferența în partea a doua a jocului (70). Singurul gol al dejenilor a venit cu 5 minute înainte de finalul meciului. Arbitrul a dictat o lovitură de la punctul cu var, iar Sergiu Rus a înscris golul de onoare pentru formața lui Șuvagău.

Celălalt meci al play-out-ului, FC Zalău – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj se va disputa în această după-amiază de la ora 18.