Unirea Dej – CS Oșorhei 3-2. Prima victorie, primele puncte pentru Unirea Dej în Liga 3 – FOTO

0 32

FC Unirea Dej - CS Osorhei 3-2

După două înfrângeri consecutive în startul noului sezon din Liga a III-a, FC Unirea Dej a reușit sâmbătă, pe teren propriu, să obțină prima victorie, învingând cu 3-2 pe CS Oșorhei.

Extrem de montați după primele două eșecuri din campionat, elevii lui Dan Mănăilă au început în forță meciul cu Oșorhei de pe teren propriu, dejenii desprinzându-se la 2-0 pe tabelă încă din prima jumătate de oră de joc, prin reușitele semnate de Bălțoi și Nalați.

Oaspeții au redus din diferență cu câteva minute înainte de pauză, având câteva ocazii mari de a înscrie și după pauza meciului, însă defensiva Unirii a stat mult mai bine în teren iar portarul Blaga și-a făcut datoria.

Cu un sfert de oră înainte de final, Ozovehe a marcat pentru 3-1, la doar câteva minute după ce a fost trimis în teren. Scorul final a fost stabilit în minutul 90, din penalty, Trip marcând pentru CS Oșorhei de la punctul cu var cu un șut în dreapta portarului.