Unirea Dej a fost învinsă la Galați în ultimul meci al anului

0 16

CS Unirea Dej a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, cu 3-1, de Arcada Galați, în ultimul meci din cadrul turului de campionat al Diviziei A1 la volei masculin.

Unirea Dej a început bine meciul și a reușit să câștige primul set al întâlnirii de la Galați cu 25-22, însă apoi a cedat teren și a permis echipei gazde să egaleze, după 25-18 în al doilea set.

Elevii lui Ovidiu Macarie nu s-au mai regăsit nici în următorul set, Arcada preluând conducerea pe tabelă după 25-17. În setul al patrulea al întâlnirii, Unirea a fost aproape să ducă meciul în decisiv, dar gazdele s-au impus în prelungiri cu 28-26 și au câștigat meciul cu 3-1.

Unirea Dej încheie astfel turul de campionat cu 12 puncte acumulate de la începutul sezonului, ocupând poziția 8 în clasamentul Diviziei A1 la volei masculin.

Rezultate înregistrate în etapa 11:

Dinamo București – Tricolorul Ploiești 1-3 (18-25, 25-22, 15-25, 22-25)

VCM LPS Piatra Neamț – Volei Municipal Zalău 0-3 (18-25, 21-25, 22-25)

Știința Explorări Baia Mare – Volei Club Caransebeș 3-1 (25-15, 25-20, 23-25, 25-16)

Arcada Galați – Unirea Dej 3-1 (22-25, 25-18, 25-17, 28-26)

CVM Tomis Constanța – Universitatea Cluj 0-3 (23-25, 19-25, 15-25)

CSM București – SCM U. Craiova 0-3 (23-25, 20-25, 17-25)