Unirea Dej a încheiat sezonul cu un eșec la Sănătatea Cluj

0 23

FOTBAL Play-out Unirea Dej - Sanatatea Cluj 2-1 (19)

Cu o înfrângere a început sezonul 2013-2014, tot așa a și încheiat campionatul. Unirea Dej a pierdut în ultima etapă din play-out a Ligii a III-a cu Sănătatea Cluj.

Pentru dejeni, ultimul meci din acest sezon s-a disputat la Cluj-Napoca, cu Sănătatea Cluj. Virușii verzi au deschis scorul din penalty, prin Văidean, în minutul 20, pentru ca doar 7 minute mai târziu Boșka să majoreze avantajul gazdelor la 2-0.

Unirea părea că revine în meci, și în minutul 37 Paul Bogdan a redus din diferență. La pauză a fost tot 2-1 pentru Sănătatea Cluj, însă repriza a doua nu a mai adus goluri pentru cele două echipe, astfel că partida s-a încheiat cu același scor.

În celălalt meci din faza play-out-ului seriei a 5-a din Liga a III-a, Arieșul Turda a zdrobit pe FC Zalău în deplasare cu 6-1. Ionescu, Sabou, Saucă, Fertea, Tilincă și Balmoș au marcat pentru turdeni, golul de onoare al Zalăului fiind marcat tot de un jucător al Arieșului, în minutul 85, când Lupșan a trimis mingea în propria poartă.