Unirea Dej învinsă la scor de neprezentare la Zalău

0 18

FC Zalau - Unirea Dej 3-0

FC Unirea Dej a pierdut cu scorul de 3-0 partida disputată în deplasare la Zalău, toate golurile acestei întâlniri fiind marcate în prima repriză.

Gazdele n-au avut nicio emoție în fața ultimei clasate din seria a V-a a Ligii a III-a. Cu un start de meci excelent, sălăjenii au pus presiune pe poarta Unirii, iar în minutul 24 Andrei Șulea a deschis scorul pentru FC Zalău, cu un șut din centrul careului.

S-a făcut 2-0 pentru FC Zalău în minutul 35. Lăcătuș a fost faultat în careu, arbitrul a acordat penalty pentru gazde, iar Cosmin Cosma a înscris fără probleme de la punctul cu var.

Două minute mai târziu, zălăuanii au marcat și al treilea gol, prin Daniel Bogman, stabilind astfel atât scorul la pauză cât și scorul final. Repriza a doua a fost mult mai liniștită, deși Eusebiu Șuvagău a încercat să-și împingă elevii în atac pentru a marca măcar golul de onoare. De cealaltă parte, antrenorul lui FC Zalău a trimis în teren mai multe rezerve, gazdele fiind mulțumite cu avantajul confortabil de pe tabelă.

FC Zalău: 29. Cristian Man, 8. Vlad Lung, 5. Cosmin Cosma (cpt.), 6. Mihai Gui, 15. Viorel Ionașcu, 21. Cristian Molnar, 10. Daniel Bogman, 17. Petrică Lăcătuș, 7. Gabriel Țiriac, 11. Andrei Sulea și 9. Adrian Marinaș. Rezerve: 12. Edgars Portnojs, 3. Radu Marian, 18. Paul Chiș, 20. Mihai Cherecheș, 2. Raul Silaghi, 19. Alexandru Pop și 16. Daniel Supuran. Antrenori: Călin Pop (principal) și Cristian Oros (secund)

Unirea Dej: 33. Lucian Blaga, 16. Sergiu Coc, 4. Alexandru Silași, 5. Corneliu Pop, 19. Dan Plaian, 10. Radu Gavruș (cpt.), 18. Florin Blaj, 8. Nicolae Curtean, 20. Eke Ianos, 17. Paul Bogdan și 11. Ciprian Pop. Rezerve: 22. George Sabo, 23. Laurențiu Fărcaș, 14. Dan Gherghel, 9. Flaviu Băieșu și 21. Kerekes Eduard. Antrenori: Eusebiu Șuvagău (principal) și Constantin Bădan (secund).