Unirea Dej mai bifează un eșec în Liga a III-a

0 27

someseanul-Ariesul Turda - Unirea Dej play-out-6

FC Unirea Dej a înregistrat sâmbătă, în deplasare, a patra înfrângere din acest sezon, fiind învinsă cu 3-2 de CS Iernut, în cadrul etapei a VII-a.

Meciul a fost unul foarte disputat, iar spectatorii au avut ce vedea, cele două echipe oferind o partidă cu 5 goluri marcate. Gazdele au deschis scorul în primul sfert de oră, prin Fekete, iar Adrian Bud a egalat pentru Unirea la jumătatea primei reprize.

După 1-1 la pauză, CS Iernut a trecut din nou în avantaj pe tabelă prin reușita lui Șanta, însă dejenii au egalat din nou prin golul marcat de Moldovan.

Scorul final al meciului a fost stabilit de către Dicher, cu 20 de minute înainte de sfârșitul partidei.