Unirea Dej, parteneră de antrenament pentru Universitatea Cluj

0 56

FC Unirea Dej a  fost învinsă azi cu 4-1 de Universitatea Cluj într-un meci amical disputat pe terenul din Parcul Sportiv ”Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca.

Partida a fost una controlată aproape în întregime de către clujeni, care au deschis scorul în minutul 35 prin Goga. Singurul gol al dejenilor în acest meci a fost înscris de Giurgean la faza imediat următoare deschiderii scorului.

Dacă la pauză cele două echipe au intrat la egalitate la vestiare, la reluarea meciului dejenii au scăzut turația motoarelor, permițând gazdelor să domine cu autoritate. Astfel n-a fost o surpriză faptul că ”U” Cluj a reușit să mai înscrie de încă trei ori în poarta Unirii, prin Moșuți, Fodor și Goga, care a reușit astfel o dublă în acest meci.

FC Unirea Dej va sta în prima etapă disputată în acest an, programată sâmbătă, urmând să reia oficial campionatul Ligii a III-a  abia săptămâna viitoare, pe teren propriu, în etapa a 17-a din 11 martie, în compania celor de la Unirea Jucu.

În amicalul de la Cluj-Napoca pentru Unirea Dej au intrat în teren: Szekely, Kovacs, Plăian, Kereki, Podină, Nalați, Blaj, Cătălin Itu, Giurgean, Florin Blaj, Ferhaoui, Iura-Suciu, Florin Alex, Rus și Kokcis.

Pentru „U” Cluj au jucat: Man, Budăcan, Morar, Irimie, Hîmpea, Rogozan, Fizeşan, Chiorean, Goga, Hordouan, Seck; Au mai intrat: Rus, Potcoavă, Dan, Budin Fodor, Moşuţi, Păcurar, Fodor, Telcean și Pintea.