someseanul.ro Web analytics

Unirea Dej a pierdut în deplasare la Dinamo, în prima etapă a returului

0 79

CS Unirea Dej a pierdut sâmbătă meciul disputat în deplasare la București, în fața lui Dinamo, partidă din cadrul primei etape a returului campionatului în Divizia A1 la volei masculin.

Dacă în primul set al întâlnirii dejenii au reușit să opună rezistență ofensivei gazdelor, pierzând totuși runda în favoarea bucureștenilor în prelungiri, cu scorul de 27-25, în următoarele două seturi Unirea a fost de nerecunoscut.

Dinamo s-a impus categoric cu același scoru, 25-14, atât în setul al doilea cât și în ultima rundă, adjudecându-și astfel lejer victoria cu 3-0.

Pentru Unirea Dej urmează întâlnirea de pe teren propriu cu Știința Explorări Baia Mare, ultimul meci al dejenilor în acest an în campionat. Acesta este programat sâmbătă, 16 decembrie, de la ora 18, în Sala Sporturilor din Dej.