Unirea Dej a pierdut din nou cu Știința Explorări Baia Mare

0 37

CS Unirea Dej a fost învinsă azi cu 3-1 pe teren propriu de Știința Explorări Baia Mare, în penultima etapă a sezonului din Divizia A1 la volei masculin.

Echipa dejeană a început bine meciul și s-a impus în primul set al întâlnirii cu 25-23, însă băimărenii au revenit în runda a doua și au egalat situația la seturi după 19-25.

Jocul bun al formației oaspete a continuat și în setul al treilea, pe care Știința Explorări l-a câștigat la diferență de 5 puncte, pentru ca în ultimul set al meciului maramureșenii să nu aibă nicio emoție și să se impună la 16.

Unirea Dej încheie campionatul cu un meci în deplasare, miercuri, 26 aprilie, împotriva celor de la Volei Caransebeș.