Unirea Dej a pierdut la limită în deplasare cu Dinamo

0 16

VOLEI Unirea Dej-Dinamo etapa 2 2014 (1)

CS Unirea Dej a fost învinsă duminică la București cu 3-2 de Dinamo, în meciul contând pentru etapa a XIII-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Având avantajul terenului propriu, Dinamo s-a impus în primul set cu 25-22, însă în setul al doilea dejenii au egalat situația la seturi cu 26-24.  Setul al treilea a revenit din nou gazdelor, cu 25-19, același scor fiind obținut de Unirea în avantajul ei în setul al patrulea. Foarte strâns a fost și decisivul, pierdut la limită de dejeni (15-13).

Cele două echipe se vor întâlni și luni, de la ora 17:45, tot în Sala Polivalentă Dinamo, pentru meciul tur din faza a II-a a Cupei României.

Rezultate înregistrate în etapa XIII

Arcada Galați – CSVM Zalău 3:2 (25:27, 25:21, 19:25, 25:22, 15:10)

CSM Bucureşti – VC Banatul Caransebeș 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:23)

Phoenix Şimleu Silvaniei – CVM Tomis Constanța 0:3 (16:25, 23:25, 22:25)

Ştiinţa Explorări Baia Mare – VCM LPS Piatra Neamţ 3:2 (27:25; 20:25; 25:18; 23:25; 15:13)

Dinamo Bucureşti – Unirea Dej 3:2 (25:22, 24:26, 25:19, 19:25, 15:13)

SCM U. Craiova – Steaua București 3:1 (25:17, 25:23, 23:25, 25:21)