Unirea Dej a remizat la Turda cu FC Arieșul – FOTO

0 26

someseanul-Ariesul Turda - Unirea Dej play-out-2

În al treilea meci din cadrul play-out-ului seriei a V-a din Liga a III-a, FC Unirea Dej a obținut o remiză, scor 2-2, în deplasare la Arieșul Turda.

Scorul a fost deschis de dejeni în minutul 52, prin Ciprian Pop, acesta fiind și scorul cu care cele două formații au intrat la vestiare la pauza meciului.

La revenirea pe teren, gazdele au fost mai motivate în goana după egalare, iar în minutul 71 tabela s-a modificat la 1-1, după golul marcat de Florin Cordoș.

Doar trei minute a rezistat egalitatea pe tabela de marcaj. Băieșu a dus Unirea din nou în avantaj în minutul 74, însă dejenii nu au reușit să țină de scor până la final. Cu 5 minute înainte de epuizare minutelor regulamentare de joc, Arieșul Turda a egalat încă o dată prin Bițiș, acesta fiind și scorul final al meciului.

În celelalte partide disputate în etapa a treia a play-out-ului și play-off-ului, Unirea Jucu a remizat acasă, scor 2-2, cu Sănătatea Cluj, tot la egalitate, scor 0-0, au terminat și Național Sebiș și FCM Baia Mare, iar Șoimii Pâncota au învins pe teren propriu cu 2-1 pe Metalurgistul Cugir. CS Ineu și CS Oșorhei joacă sâmbătă de la ora 18:00, iar FC Zalău a stat în această etapă.