Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Vezi programul detaliat al festivalului Electric Castle

0 25

Electric-Castle-Festival-la-Castelul-Banffy-langa-Cluj-Napoca

Electric Castle Festival se apropie cu paşi repezi de începerea primei ediţii. Au mai rămas trei zile până când cei peste 60 de artişti invitaţi vor urca pe scenele de pe domeniul Banffy.

Organizatorii au anunţat deja pe site-ul oficial programul detaliat al celor trei zile de festival:

MAIN STAGE

Ziua 1, Vineri 21.06
17:00 QUANTUM DRIVE
18:00 YELLLOW
19:30 LEŞ ELEPHANTES BIZARRES
21:00 MOONLIGHT BREAKFAST
22:30 DUB PISTOLS
00:00 STANTON WARRIORS
01:30 FEED ME
03:00 LTJ BUKEM ft SP:MC

Ziua 2, Sâmbătă 22.06
14:00 MOJO BARREL
15:00 THEORY OF MIND
16:00 SUBATOMIC ZOO
17:00 LOUNGERIE ÎI
18:30 SILENT STRIKE & BÂND
20:00 ROBIN & THE BACKSTABBERS
21:30 MORCHEEBA
23:00 SUIE PAPARUDE
00:30 DOPE D.O.D
02:00 ROA
03:30 POP KILLERS

Ziua 3, Duminică 23.06
15:00 FINE, IT’S PINK
16:00 SATELITTES
17:00 LIGHTS OUŢ
18:30 CTC (DOC, DELIRIC şi VLAD DOBRESCU)
20:00 NOTES & TIES ORCHESTRĂ
21:30 TELEPOPMUSIK
23:00 A-SKILLZ vs. KRAFTY KUTS
00:30 PENDULUM DJ SET ft MC VERSE
02:00 GOJIRA & PLANET H

DANCE GARDEN

Ziua 1, Vineri 21.06
16:00 MUSIC FOR STREET HEROES:
16:00 SLIMROCKA
18:00 KRUEGER b2b ADAM DOLPH
22:00 SABOAR [ELEKTRONAUT]
00:00 MIHAI POPOVICIU
02:00 JAMES ZABIELA
04:00 HERNE

Ziua 2, Sâmbătă 22.06
12:00 MUSIC FOR STREET HEROES:
12:00 MADLIQUID
14:00 RFDJ
16:00 SYNOPS
18:00 PADRE
22:00 INDIE JULES
00:00 MISSILE & GORANGA (T-BOYS)
02:00 FRITZ KALKBRENNER
04:00 THE MODEL

Ziua 3, Duminică 23.06
12:00 MUSIC FOR STREET HEROES:
12:00 DUBASE
14:00 NDJ
16:00 DEX
18:00 DETOUR
22:00 ADDO
00:00 JUST D’LIGHT
02:00 WANKELMUT
04:00 SHIVER

THE STABLES

Ziua 1, Vineri 21.06
20:00 CHRISTU’
22:00 BREAD & BUTTER
00:00 TREIPIC ft PIETONU’ & MC SIRREAL
02:00 FUNKANOMICS
03:30 K-LU b2b ŞAUCE
05:30 SLIMROCKA
07:30 ALEX CHRONIC
09:30 SUNKISSED b2b JASPER

Ziua 2, Sâmbătă 22.06
12:00 MIKE ONE
14:00 SMOOTHNOISE
16:00 RIBO
18:30 K_BEAT & RUFFIE
21:00 LE MINION
23:00 SYNOPS
00:30 DETOUR
02:30 TESCO DISCO
04:30 KRUEGER b2b ADAM DOLPH
06:30 MADLIQUID b2b PADRE
08:30 VYGO b2b JUNKER

Ziua 3, Duminică 23.06
13:30 DODO
15:30 OG MICHAEL
17:30 SCIENCE FUNCTION
19:30 FISHMAN ft BARABAS
21:30 D-FACT
23:30 JON KENNEDY
01:00 BLANILLA B2B MONK
02:30 DUDAWLES
04:30 RFDJ
05:30 UGLY ASTRONAUT b2b BLASIO

THE MILL

Ziua 1, Vineri 21.06
22:00 DANNILOV
01:00 LIAR (live)
02:30 VILLAGE (live)
04:00 NDJ

Ziua 2, Sâmbăta 22.06
22:00 7th SPHERE PROJECT
00:00 MISTERY ARTIST (brought to you by Burn Studios)
01:00 ARME
02:30 DUBASE
04:00 NEWGOTTI

Ziua 3, Duminică 23.06
22:00 WRK
00:00 ALEX CHRONIC
02:00 DEX
04:00 SYL

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.