VOLEI. CSVM Zalău – Unirea Dej 3-0

0 25

Unirea Dej - CSVM Zalau - Cupa Romaniei - volei (2)

Clubul de volei Unirea Dej a pierdut cu 3-0 meciul disputat în această după-amiază, în deplasare, cu CVSM Zalău. Partida a contat pentru etapa a X-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Zălăuanii au început mai bine primul set (3-2, 6-3, 8-6) și au condus ostilitățile pe tot parcursul jocului (11-7, 16-11, 19-13). Dejenii nu au reușit să se apropie (21-14, 24-16), iar setul s-a încheiat cu victoria gazdelor, 25-18. Nici în a doua rundă dejenii nu au putut să se regrupeze (4-1, 8-6, 10-6) și să revină în joc (16-12, 19-14, 23-14) și au pierdut și actul doi, scor 25-16.

În ultimul set, Zalăul a avut un început mai prost și Dejul a avut un avans de 4 puncte (2-6). Tot uniriștii au condus și la primul time-out tehnic (6-8), însă treptat gazdele au revenit în joc, au egalat la 10 și au preluat frâiele întâlnirii (13-12, 16-13, 18-13). În cele din urmă, sportivii vicecampioanei României s-au impus cu 25-17 și au câștigat meciul cu 3-0.