VOLEI. Unirea Dej – Banatul Caransebeș 3-0

0 24

VOLEI Challenge Cup Unirea Dej TTU Tallinn (17)

Clubul de volei Unirea Dej a câștigat cu scorul de 3-0 meciul disputat, în deplasare, cu VC Banatul Caransebeș. Partida a contat pentru etapa a VII-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Primul set a fost destul de echilibrat, voleibaliștii celor două formații mergând umăr la umăr. În cele din urmă, experiența și-a spus cuvântul, iar dejenii și-au adjudecat setul cu 27-25. Următorul act a fost la discreția elevilor lui Victor Lazăr și Tibor Szilagyi, aceștia impunându-se cu un uluitor 25-7.

În ultima rundă, gazdele și-au revenit și au turat motoarele, însă nu a fost suficient pentru a lua setul. Tot dejenii au fost mai buni și mai stăpâni pe joc, au câștigat setul cu 25-23 și se întorc la Dej cu toate cele trei puncte puse în joc.