Volei: Unirea Dej se întoarce cu toate cele trei puncte de la Timișoara

0 1.103

CS Unirea Dej a obținut a doua victorie din acest sezon, de această dată în deplasare la Timișoara, unde s-a impus cu 3-1 în urma unui meci foarte disputat.

Echipa antrenată de Ovidiu Tamaș a tratat cu lejeritate primul set, în care s-a impus la diferență confortabilă (17-25), însă și-a complicat situația în setul al doilea, câștigat abia în prelungiri (24-26).

Asta a dat șansa gazdelor să intre mai bine în setul al treilea, pe care și l-au adjudecat cu 25-22, însă dejenii s-au mobilizat exemplar în setul al patrulea, pe care l-au cucerit cu 20-25, câștigând astfel meciul cu 3-1.

Au jucat pentru UV Timișoara: Vârlan (15), Rodina (15), Unguraș (7), Drăgan (6), Moraru (4), Bădiceanu (4), Moroșan (3), R. Preda (2), Boldiș (libero). Nu au jucat: Reitmayer, Nucă, S. Călin, Duță, Cecoi, Gologăneanu (libero). Antrenor: Sorin Schiesz.

Au jucat pentru Unirea Dej: Suson (13), A. Grigoraș (12), Curuia-Pop (11), Micu (10), Holotă (8), Andrei Ana (7), Bratu (6), Urian (1, libero), Câmpean (-), Balai (-). Nu au jucat: D. Pop, S. Grigoraș, G. Pop (libero). Antrenor: Ovidiu Tamaș.

Divizia A1 (m): Rezultatele etapei a treia