Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Un bărbat condamnat de Judecătoria Dej și o femeie din Recea Cristur, prinși de polițiști

0 1.673

Două persoane care erau date în urmărire națională au fost depistate și reținute de polițiștii clujeni.

În data de 4 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Cluj, au depistat în incinta stației CFR din Cluj-Napoca, un bărbat de 33 de ani, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Bărbatul are de executat o pedeapsă 3 ani și 55 de zile de detenție pentru săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe, în baza mandatului emis de Judecătoria Dej.

Cel în cauză a fost condus și predat reprezentanților Penitenciarului Gherla, în vederea executării pedepsei.

**

La data de 4 mai a.c., polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Câmpia Turzii, au derulat activități pentru depistarea persoanelor urmărite în temeiul legii, ocazie cu care a fost depistată o femeie de 36 de ani, din comuna Recea-Cristur pe numele căreia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Femeia are de executat o pedeapsă 2 ani și 8 luni de detenție pentru săvârșirea infracțiunii de furt, în baza mandatului emis de Judecătoria Bistrița. Cea în cauză a fost condusă și predată reprezentanților Penitenciarului Gherla, în vederea executării pedepsei.


Descoperă mai multe la Someșeanul.ro

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.